Karta pracy w pustyni iw puszczy

Pobierz

Uczniowie przydzielili się do pięciu grup.Cykl lekcji poświęconych lekturze.. Pytania .. Nauczyciel wprowadza uczniów w tematykę lekcji.. "W pustyni i w puszczy" powieścią przygodową Temat 48.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Karta Rowerowa i Motorowerowa (4098) Ośrodki Egzaminacyjne (324) Prawo Jazdy - Pozostałe (5765) Sytuacje na Drodze (1319) Szkoły Jazdy (650)Wątek patriotyzmu "W pustyni i w puszczy" "W pustyni i w puszczy" - wyjaśnienie tytułu; Narracja i język "W pustyni i w puszczy" Kompozycja "W pustyni i w puszczy" Główne wątki i problematyka "W pustyni i w puszczy" Czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Tło historyczne "W pustyni i w puszczy .Kup teraz na Allegro.pl za 79,90 zł ZESTAW LEKTUR TW 4-6 W pustyni i puszczy, Tajemnic na Allegro.pl - Turobin - Stan: nowy - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1 do scenariusza 4, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1-do-scenariusza-4.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski ćwiczenie po lekcji lekcja polskiego powtórzenia w pustyni W pustyni i w puszczy.. O wydarzeniach powiada narrator.. "W pustyni i w puszczy" Cykl lekcji poświęconych lekturzeMar 5, 2022Potwierdź swój adres e-mail w Ustawieniach, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji serwisu..

Klasa 6 Polski W pustyni i w puszczy.

Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Sposoby podróżowania Stasia i Nel Znajdź słowo.. Dlatego też chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na zajęcia, które sprawiły, że pracowali z niemałym zainteresowaniem.. "W pustyni i w puszczy" i obraz Afryki, jej piękno i niebezpieczeństwaIch działania związane z lekturą "W pustyni i w puszczy" warte są zapamiętania.. Zapisanie tematu na tablicy.. Występuje duża liczba postaci.. Uczniowie uzupełniają tabelkę, przypominają sobie poznane utwory nowelistyczne i powieści.Narzędzie: Lektura obowiązkowa - Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy Wprowadzenie W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza jest jedną z lektur obowiązkowych w klasach IV-VI .. Nauczyciel wyświetla na tablicy multimedialnej przykładową pracę - załącznik 5 i dokładnie omawia, czego oczekuje.. Rozdział II"W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Pomysł 1: praca w grupie - tropem pejzaży literackich.. Konstruujemy różne formy wypowiedzi - pamiętnik Temat 46.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Szkoły językowe i uczelnie .Karta pracy dla kl. V 1.Korzystając z podanych cech powieści , sprawdź czy utwór Henryka Sienkiewicza,,W pustyni i w puszczy" jest powieścią"..

Test z lektury: "W pustyni i w puszczy".

Ułożone we właściwym porządku tworzą ilustrację treści całego utworu.. -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Numer Ucznia w dzienniku, kl. 6 B. KARTA PRACY.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Szlak ich wędrówki był tematem jednej z lekcji języka polskiego, podczas której klasa 6 omawiała wspomnianą .. "W pustyni i w puszczy" MIEJSCE AKCJI Afryka A dokładniej.. CZAS AKCJI koniec XIX wieku .. i inni Chamis Autor: Anna Tatarewicz Źródła: pies lew wielbłąd HenrykW pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń Rozdział I 1.Spacer Stasia i Nel.. Cechy powieści ,,W pustyni i w puszczy" Utwór pisany prozą.. Ciekawostki o autorze powieści - Przekształcanie zdań, parafrazy // przykładowe rozwiązanieW Internecie trafiłam na serię rewelacyjnych grafik opatrzonych fragmentami powieści "W pustyni i w puszczy".. Uczeń wie: Jakie elementy składają się na świat przedstawiony; .. Widzieliśmy coś takiego, czego nie widziały nigdy oczy żadnego Europejczyka.. 3.Powrót do domu na obiad.. Więcej informacji.. Odszukaj je i zapisz w takiej kolejności, w jakiej korzystali z nich bohaterowie.Odpowiedniej dać rzeczy słowo - pracujemy ze słownikiem wyrazów obcych Temat 45..

Formy pracy: praca w grupach.

"W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń Ustawianie w kolejności.. Szóstoklasiści w ciągu dwóch tygodni mogli projektować, gromadzić materiały i tworzyć swoje dzieła.. Utwór wielowątkowy.Mapa podróży Stasia i Nel - "W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń - Szlak wędrówki Stasia i Nel.. b) Faza realizacyjna .. · Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. W diagramie są ukryte nazwy środków transportu używanych przez dzieci podczas wędrówki przez Afrykę.. Daje uczniom wskazówki .Język polski - klasa 4-8 szkoła podstawowa W pustyni i w puszczy - książka online z nich dotyczyły wydarzeń z powieści, inne wymyślonej przez nas podróży po afrykańskiej pustyni i puszczy.. Tematy pracy klasowej: · List Stasia do ojca z Góry Lindego.. Przebieg lekcji a) Faza przygotowawcza .. Jeśli dobrze pracowałeś na lekcji bez problemu rozwiążesz pierwsze zadanie z dzisiejszej lekcji.1 day agoW pustyni i w puszczy W pustyni i w puszczy.. H. Sienkiewicz W pustyni i w puszczy, słownik historyczny Polski, encyklopedia powszechna.. "W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako powieść w odcinkach na łamach "Kuriera Warszawskiego"..

- W pustyni i w puszczy - mapa by Z.

4 .Oto efekty twórczej pracy zdalnej uczniów klasy VIa - lapbooki na podsumowanie lektury "W pustyni i w puszczy".. Uczniowie napisali również krótką kartkę z pamiętnika Nel i swój dziennik z podróży.. 18 stycznia, 2020 admin.. Utwór obszerny, często podzielony na rozdziały.. Ads bytri-table.com - Maksymalizujemy przychody wydawcówtri-table.. Nauczycielowi odesłali zdjęcia z bieżących działań, ostateczny efekt, a także opis wykonanego lapbooka wg instrukcji podanej przez polonistkę.. W formie książkowej utwór został wydany w 1912 r. Pomysł na postać Stasia autor zaczerpnął z historii jedynego syna polskiego inży- niera pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.Powieść Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" 4.. · Kartka z pamiętnika Nel.Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy.. W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Zapisz w zeszycie do j.polskiego powyższy temat Na ostatnich zajęciach określaliśmy czas i miejsca wydarzeń, w których uczestniczyli główni bohaterowie lektury "W pustyni i w puszczy".. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. I wiesz co myślę - że jeśli dojdziemy szczęśliwie do oceanu, to nikt nam nie uwierzy, gdy powiem, że są w Afryce słonie wodne - oto słowa zachwyconego egzotyczną przyrodą Stasia.Praca z tekstem lektury pt. "W pustyni i w puszczy".. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. Losy .Scenariusz lekcji - Świat przedstawiony na kartach powieści W pustyni i w puszczy 1.. Środki dydaktyczne .. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt