Balladyna kartkówka ze znajomości lektury

Pobierz

Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.Balladyna - test ze znajomości lektury.. Literatura Test z Lektury Balladyna.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Juliusz Słowacki "Balladyna" - test ze znajomości treści Maria Dolny; kartkówka - czasownik klasa 5 Agnieszka Lech; kartkówka - pisownia "rz" Anna Pranczk; KARTKÓWKA - style językowe, funkcje treści jezykowych, mowa zależna i niezalezna, frazeologizmy, słowniki Katarzyna Skolimowska; Kartkówka Słowa na czasie środki stylistyczne .Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Balladyna jest tylko epizodem wielkiego poematu w rodzaju Ariosta, który ma się uwiązać z sześciu tragedii, czyli kronik dramatycznych.. Gatunek: komedia.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. U gory znajdziesz.balladyna test ze znajomości lektury nowa era.pdf (22 KB) Pobierz.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. O Autorze Lektury szkolne.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór ..

... Balladyna - test ze znajomosci lektury.

Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel sie: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Edytuj elementy.. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Wyniki w sieci .. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianuTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna - test ze znajomości lektury.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Tak, ale .balladyna test znajomości lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Jak musza zdobyc krola?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Cienił już różne ludzi niebyłych wyszły ze mgły przedstworzenia i otaczają mnie ciżbą gwarzącą: potrzeba tylko, aby się zebrały w oddzielne tłumy, ażeby czyny ich ułożyły się w postacie .Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów .. "Chłopcy z Placu Broni" - sprawdzenie znajomości treści lektury inaczej!.

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Osadź.. Więcej testów z lektur.. Więcej.. rzeki.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Kto ginie w walce o zamek?. Zawiera 32 pytań.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Sprawdź swoją wiedzę rozwiązują.Juliusz Słowacki, Balladyna.. Edytuj elementy.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Alicja Guziel 1.. Rozwiaz test i sprawdz swoja wiedze.Opisz sytuacje rodzinna Balladyny., Za kogo wyszla .. Harry Potter.Rozwiaz test znajomosci lektury Balladyna Juliusza Slowackiego i sprawdz jak dobrze pamietasz wydarzenia z ksiazki.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. W balladynie i Alinie 19.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Kirkor ze sluzba 18.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Motyw .Witaj na stronie Quizz.pl.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry..

Motyw ..."Dywizjon 303" - test znajomości lektury.

Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Balladyna .. Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Zawiera historie szkoly i miejscowosci, informacje o biezacych wydarzeniach, bogata fotogalerie.. Polub.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Udostępnij Udostępnij wg Olaeichler.. Juliusz Słowacki.. Udostępnij Udostępnij wg Otaratajcio.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Lista pytań z lektury Balladyna.. Polub.. [26.11.2018] Tryb dostępu: .. "Balladyna" Juliusza Słowackiego w teatrze kamishibai [03.03.2018] Tryb dostępu: zbieraja maliny 20.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Znasz tę lekturę?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Zygmunt Krasiński.. Literatura Test z lektury "Syzyfowe prace" - Poziom Trudny.. Więcej..

Co robi balladyna by zdobyc wladze?

Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Średnia 9/12.. Główny rywal Mickiewicza.Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Streszczenie krótkie.. Lektury, czyli książki, które wszyscy znamy i zapamiętamy na długie lata.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Osadź.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt