Interpretacja wyniku scyntygrafii kości

Pobierz

Wychwyt radiofarmaceutyku w obrębie kości ciemieniowych oraz żeber jest niejednorodny.Interpretacja wyniku scyntygrafii kości Tagi: rak piersi, scyntygrafia, wyniki badań Pani doktor, niedawno radziłam się Pani w sprawie bóli kręgosłupa i czy w związku z tym mogę korzystać z masaży.. Najczęstszymi lokalizacjami są: żebra, kręgosłup, miednica, kości kończyn oraz kości czaszki.Feb 4, 2022Scyntygrafia kości (750MBq MDP) opis wykonano na podstawie obrazu z monitora komputera W scyntygrafii kości whole body uwidoczniono nieco niejednorodny wychwyt znacznika w żebrach i kręgosłupie, bez ewidentnych ognisk o typie meta do kości.. Ponadto uwidoczniono pojedyncze ognisko wyraźnie podwyższonego gromadzenia znacznika na pograniczu gałęzi górnej prawej kości łonowej i panewki prawego stawu biodrowego.Interpretacja wyniku scyntygrafii kości.. FazaIII nieco zwiększone gromadzenie znacznika w części przyśrodkowej szyjki k.udowej prawej oraz podwyższona aktywność w panewkach stawów biodrowych.Ostatnio była na badaniu scyntygraficznym kości, a to jej wynik: W obrazie scyntygraficznym kośćca uwidoczniono niejednorodne wysycenie kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego - w pierwszej kolejności zmiany zwyrodnieniowe.. Badaniem WBS AP+PA nie uwidoczniono ewidentnych zmian typowych dla meta o charakterze osteoblastycznym..

Najczęstszymi lokalizacjami są: żebra ...Interpretacja wyniku scyntygrafii kości.

Poza tym widoczna nierównomierność wysycenia radiofarmaceutykiem kości obręczy barkowych Obecnie obraz kośćca w pierwszej kolejności do różnicowania z .Mar 7, 2022Prośba o interpretację wyniku scyntygrafii kości.. - czy ten wychwyt pozakostny należy zweryfikować jakimś dodatkowym badaniem?Interpretacja wyniku scyntygrafii kości Tagi: rak piersi, scyntygrafia, wyniki badań Moja mama w 2012 roku, po wykryciu raka piersi prawej, przeszła operację mastektomii, a następnie chemioterapię cytostatykami.. Zwraca uwagę wychwyt pozakostny w rzucie piersi lewej.". Podejrzenie kostniaka kostninowego.. Połączenie radioizotopu technetu z fizjologiczną substancją wbudowującą się do kości po podaniu dożylnym .Apr 1, 2021Scyntygrafia - wskazania.. Wskazaniem do wykonania badania metodą scyntygrafii jest przede wszystkim podejrzenie choroby nowotworowej lub wystąpienia przerzutów w przypadku już zdiagnozowanej choroby nowotworowej.. nie uwidoczniono ognisk patalogicznie podwyzszonego wychwytu radnioznacznika typowych dla zmian wtórnych w przebiegu procesu npl.. Przerzuty najczęściej są widoczne, jako ogniska wzmożonego wychwytu radioznacznika.. - brak ewidentnych, ale jakieś są?. Wzmożone gromadzenie radiofarmaceutyku w obu stawach biodrowych - jak w zmianach przeciążeniowych / zwyrodnieniowych.Oct 5, 2021Prosze o interpretację wyniku scyntygrafii kości Ognisko pierwotne to niedrobnokomórkowy, płaskonabłonkowy rak pluca prawego o stopniu zaawansowania IIIA..

Scyntygrafia kości to jedna z metod obrazowania diagnostycznego - czynnościowego.

Pulmonektomia prawostronna we wrzesniu 2009r.Dr hab. n. med.. Stwierdza się zagęszczenie przy końcu kości obojczyka, podejrzenie zmiany meta do kości.Scyntygrafia kości i stawów Badanie radiologiczne w ortopedii i traumatologii Ortopedia Bóle kręgosłupa Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej.. Badanie uwidacznia procesy chorobowe związane ze zwiększonym.Badanie scyntygraficzne układu kostnego jest podstawą wykluczenia lub potwierdzenia przerzutów nowotworowych do kości w schorzeniach onkologicznych.. Polega ona na dożylnym podaniu do organizmu preparatu znakowanego izotopem promieniotwórczym .Wynik scyntygrafii zapisuje się w pamięci komputera.. Paweł Baljon 77 poziom zaufania Witam serdecznie.Lekarz prowadzący zlecił wykonanie scyntygrafii wynik wygląda następująco: Widoczne ognisko, gromadzenie MDP-Tc99m w rzucie prawego stawu mostkowo-obojczykowego , granicy trzonu.. Musiał bym zobaczyć badania radiologiczne i stopę żebym mógł coś więcej powiedzieć na temat przyczyny stanu zapalnego i ewentualnie dalszego postępowania.Scyntygrafia kości to metoda diagnostyczna obrazująca metabolizm tkanki kostnej i niektóre zmiany morfologiczne układu kostnego..

(Rak przewodowy inwazyjny oraz przewodowy in situ NHG3, pT1c, pN0.Proszę o interpretacje wyniku scyntygrafii.

Lekarz prowadzący pacjenta otrzymuje wydruk zdjęć z dokładnym opisem.. Ważne jest analizowanie badania w odniesieniu do objawów klinicznych.. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.. - w rzucie prawobocznej krawędzi kręgu Th8 - najpewniej zwyrodnienie.. Prowadzi to do bólu pleców.. Warto wstać,przejść się.. W fazieII badania delikatnie wzmożone ukrwienie w obszarze panewki stawu biodrowego i szyjki kosci udowej.. Badanie scyntygraficzne kości Podczas badania scyntygrafii kości pacjentowi podaje się dożylnie niewielkie ilości znaczników promieniotwórczych, które umiejscawiają się w miejscach występowania stanów zapalnych oraz rozkładu kości.Bardzo proszę o interpretację wyników mojej mamy oraz jakie są rokowania w tym przypadku: kobieta 55lat, po obustronnym raku piersi, podwójna mastektomia, chemio i radioterapia: Na scyntygrafii kości zwraca uwagę podwyższone zgromadzenie znacznika w obszarze obejmującym głowę, szyję i okolicy krętarzy k-udowej.Zrobiłam scyntygrafię kości i bardzo proszę o interpretację: "Tak jak w badaniu poprzednim scyntygram bez ewidentnych zmian o charakterze meta.. Scyntygrafia stosowana jest również w przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego o nieustalonej przyczynie, zarzucania treści .Wyniki badania i ich interpretacja..

Wyniki scyntygrafii kości muszą być odczytywane przez lekarza specjalistę, aby postawiona diagnoza była poprawna.

Jeśli np. istnieją przerzuty nowotworowe, na wydruku widać całą sylwetkę chorego - zarys ciała i wyraźny obraz układu kostnego z widocznymi, prawie czarnymi punktami o różnej wielkości, pokazującymi .W badaniu scyntygraficznym kości w technice WB-SPECT/CT) wykorzystujemy radioizotop technetu (99mTc) o krótkim okresie półrozpadu wynoszącym 6,5 godzin, o bardzo niskiej toksyczności radiochemicznej, czyli wysoce bezpieczny.. prosze o odp/.Zastosowanie badania scyntygraficznego układu kostnego.. Zgodnie z pani sugestią poczekałam do wyników scyntygrafii, które okazały się kiepskie.Wynik scyntygrafii nie musi oznaczać zakażenia bakteryjnego może tam być brak zrostu kostnego i to powoduje obraz stanu zapalnego bo z tego co zrozumiałem byl zabieg artrodezy.. Jarosław B. Ćwikła, prof. UWM w Olsztynie wyjaśnia na czym polega technika obrazowania hybrydowego SPECT-CT i jakie ma zastosowanie w onkologii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt