Opis pana kleksa scenariusz lekcji

Pobierz

Umiejętność uczenia się - uczniowie znają techniki uczenia się iGłowa pana Kleksa pokryta była ogromną czupryną, mieniącą się wszystkimi barwami tęczy, i okolona bujną zwichrzoną brodą, czarną jak smoła.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Wprowadzenie.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Aby dodawać komentarze musisz się zalogowa .Szanowny panie profesorze!. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. Ćwiczenia można modyfikować lub - ze względu na czas trwania lekcji - skorzystać tylko z wybranych, wskazane jest jednak zachowanie ich kolejności.Opis Pana Kleksa.. Sprawozdanie, opis krajobrazu, kartka z dziennika pokładowego, program odczytu, zaproszenie na uroczysty wykład, opis eksponatu.. Kształtowanie czynności redagowania krótkich opisów.. Wyprawa pana Kleksa.. Przed każdą lekcją znajdziecie dokładne informacje, dotyczące materiału, który trzeba opanować.. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzalnych Ludzi Opracowanie: Katarzyna Bandulet Scenariusz - plik pdf.. Jaka jest tematyka lektury "Akademia Pana Kleksa"?. Wyprawa pana Kleksa.. Rozwiąż zagadki opisujące niektóre fantastyczne postacie z powieści C. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni Opracowanie: Patrycja Woźniak Scenariusz - plik pdf..

Czy temat lekcji był interesujący?

Jak rozszyfrowywać wiadomości?. Na pewno jednak pokierują Waszą nauką.. Cele ogólne: 1.. Temat: Kuchnia pana Kleksa.. Mogli na niej robić kleksy, nie takie zwykłe, ale ciekawe i bardzo fascynujące.Życie chłopców w Akademii pana Kleksa ostatnidzwonek.pl, Pan Kleks przyjmował do swojej Akademii tylko tych chłopców, których imiona, zaczynały się na literę "A", dlatego w Akademii było oprócz Adasia czterech Adamów, pięciu Aleksandrów, trzech Andrzejów, trzech Alfredów, sześciu Antonich, jeden Artur, jeden Albert i jeden Anastazy.Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa 4 O pewnej trudnoci 4 Scenariusze lekcji 5 Karty pracy 11 Klucz do wicze 28 Carlo Collodi Pinokio 34 Dydaktyzm, ale jaki?. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia .szkoła podstawowa język polski klasa 4 autor: Karolina Strógarek blog autorki - kliknij Temat: Koduj z Panem Kleksem.. W trakcie zajęć młodzi adepci szkoły pana Kleksa sprawdzą się w tworzeniu instrukcji, zmierzą się z opisem miejsca i postaci, pracując na konkretnych fragmentach lektury, przećwiczą redagowanie kartek pocztowych oraz zadawanie celowych i wnikliwych pytań.Scenariusz lekcji języka polskiego dla klasy IV.. Pobierz.. Bo jest to strona z OKejem.Ostatnie lekcje poświęcone "Akademii pana Kleksa" to zajęcia plastyczne..

Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: 1.

Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. Na wtorek 27 X odpowiedni fragment, ozdobny papier i model eksponatu.. Z pomocą nauczyciela zrealizuję wybrany scenariusz lekcji - ze strony Wydawnictwa Literatura lub z Serwisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH .. - zapisuje wyczerpującą informację o lekcji prowadzonej przez Pana Kleksa, - prezentuje scenkę w języku angielskim, D .. że wybrana osoba z grupy przesyła opis lekcji Ambrożego KleksaIV - VI / scenariusze lekcji / lektury / W kuchni Pana Kleksa.doc Download: W kuchni Pana Kleksa.doc.. Charles Dickens, Opowieść wigilijnaLekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb .2.. Poznanie fantastycznych mieszkańcówNarnii.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. Przepis na tort.. 34 Scenariusze lekcji 35 Karty pracy 43 Klucz do wicze 48 Rudyard Kipling Ksiga dungli 53 Mali bracia 53 Scenariusze lekcji 54 Karty pracy 59 Podziękowanie za pracę na lekcji..

Czy zaangażowanie w pracę na lekcji ma wpływ na oceny ?

Zagadki dotyczące postaci z powieściLekcja 4.. 2.gwo.plJan Brzechwa, Akademia pana Kleksa Opracowanie: Agnieszka Łuczak Scenariusz - plik pdf.. Pan Kleks jest założycielem, dyrektorem i jedynym nauczycielem w swej Akademii, do której przyjmuje tylko wyjątkowo uzdolnionych chłopców o imionach rozpoczynających się na literę "A".. Opis prostopadłościanu.. Uświadamianie i przekonywanie o roli książki w życiu ucznia.Szanowny panie profesorze!. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.. Akademia pana Kleksa - test sprawdzający znajomość książki Jana Brzechwy 1.. Czas realizacji: 2 x45 min 1.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Pożegnanie uczniów.. W krainie, która czeka na wyzwolenie.. Uczniowie oglądają wraz z nauczycielem fragmenty filmu, w których wyeksponowana jest postać Kleksa.. Dodaj go jako pierwszy!. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Nie s ą to gotowe scenariusze lekcji, lecz tylko pomysły na ćwiczenia utrwalaj ące wprowadzony .. (ZZ / ZO) - opis postaci - na podstawie danego fragmentu tekstu nale ży zaznaczy ć a) słowa, które odnosz ą si ę b ądź nie odnosz ą si ę do konkretnej postaci lub b) samemu wyszuka ć w tek ście .. Do Akademii pana Kleksa byli .BIERZEMY UDZIAŁ W LEKCJI KLEKSOGRAFII Scenariusz lekcji języka polskiego w klasie IV z wykorzystaniem lektury J. Brzechwy "Akademia Pana Kleksa"..

Na tej lekcji nauczę się, czym są prostopadłościany.

Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Temat lekcji: Jest takie miejsce.. /Lekcja związana z omawianiem lektury "Akademia Pana Kleksa"; Prace uczniów w całości zostaną zaprezentowane na blogu klasowym/ Wymagania szczegółowe podstawy programowej (cytat): Uczeń: - tworzy spójne teksty na tematy poruszane na zajęciach - związane z otaczającą rzeczywistością (III.1.1) - dostosowuje sposób wyrażania się do .Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. Nos zajmował większą część twarzy nauczyciela, był bardzo ruchliwy i przekrzywiony w prawo albo w lewo, w zależności od pory roku.Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Kompetencje kluczowe: 1.. Drogi uczniu, zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi w prezentacji, klikaj wszystkie ruchome elementy i wykonaj zadania .Plik Pan Kleks.doc na koncie użytkownika INSPIRACJE • folder lektury • Data dodania: 19 kwi 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kochani Uczniowie To tutaj znajdziecie materiały, które pomogą Wam w nauce, poszerzą zainteresowania, może zafrapują lub zainteresują.. Porozumiewanie się w języku ojczystym - uczniowie korzystają z lektury, by przygotować notatki opis budynku, potrafią cytować.. Sprawozdanie, opis krajobrazu, kartka z dziennika pokładowego, program odczytu, zaproszenie na uroczysty wykład, opis eksponatu.. Brzechwa J., Akademia pana Kleksa, Siedmioróg, Warszawa 1996.. Po obejrzeniu wskazują różnice i podobieństwa w opisie Kleksa proponowanym przez reżysera oraz przez Jana Brzechwę.. Poniedziałek 26 X.. Uczniowie z Akademii Pana Kleksa uwielbiali tą lekcję.. "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy.. Rozwijanie umiejętności pracy z tekstem.. Przepis kulinarny.Lekcja 3 i 4.. Założyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore .Scenariusz przedstawia kilka propozycji zabaw teatralnych dla dzieci, które można wykorzystać w trakcie omawiania "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy.. Czy dobrze się czujesz pracując w grupie?. Przynoszę odpowiedni fragment, ozdobny papier i model eksponatu.. Przed lekcją najwygodniej przydzielić uczniów do grup.. Scenariusz z wykorzystaniem metaplanu oraz działań plastycznych.. obejrzę film o II wojnie światowej.. Metoda KOLAŻU świetnie pobudza wyobraźnię uczniów, wymaga dwóch jednostek lekcyjnych, grupy muszą mieć dużo miejsca i swobody do tworzenia.SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KL.4 Lekcja realizowana w ramach projektu Erasmus+..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt