Słowa czytane od tyłu mające inne znaczenie

Pobierz

Szczególnie tych zwierzęcych.. Jest to słowo (bądź fraza), które czytane od końca daje wyraz (lub frazę), ale o innym znaczeniu (nazwa zjawiska to po prostu słowo palindrom czytane od końca; każdy z czytających zapewne już to zauważył bez mojej pomocy).Pamiętam czasy oglądania kreskówek Cartoon Network i starałem się przeczytać wszystkie od tyłu wraz z angielskimi nazwami.. Mówi się, że język polski, zaraz po japońskim czy chińskim, jest jednym z trudniejszych języków do nauczenia się.. Zapraszam do dodawania kolejnych zdań.. Ej, i pan do dna pije.tevex, 2012-04-15. znaczenie: info (1) na wspak; 1. w przeciwnym niż normalnie kierunku; od tyłu, w tył; 2. odwrotnie niżby należało; na opak.Ukryte znaczenia - czyli zabawa słowami.. Pomyśl tylko, jakie znaczenie (cechy) niesie ze sobą postać lisa?. Coś mi sugeruje że leży na tle nerwowym.Palindrom - wyrażenie brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej.. DEKADENCJAWszystkie te słowa pochodzą z Włoch, podobnie jak "piano", "solo" lub "orkiestra".. Rodzaje homonimów.. 2011-11-29 18:46:53 Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedziWyrazy, które czytane od przodu znaczą to samo jak czytamy je od tyłu.. Każde nowe znaczenie przed dodaniem do naszego słownika na stałe musi zostać zweryfikowane przez moderatorów.Na przykład słowo "motyl" może oznaczać owada, dodatek do odzieży lub rodzaj scyzoryka..

np. sedes czytane od tyłu sedes.

Niżej zostały umieszczone linki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono materiały związane z wyrażeniem od tyłu: » Wyjaśnienie znaczenia pojęcia od tyłu.. » Opisy krzyżówkowe dla definicji od tyłu.. Synonimy słowa pejoratywne: mające ujemne znaczenie, mające ujemny odcień,Jakie inne alegorie możesz znać?. Ale są przypadki, gdy używają też nieco dłuższych.Dodaj nowe hasło do słownika.. A kilku tu klika.. Język Polski .Jednym słowem możesz pieprzyć wszystko, jeśli to coś nie daje Ci szczęścia i robić tylko to, co Ci je daje, bo jest to najważniejszy cel życia.. Ciekawym zjawiskiem językowym jest mordnilap.. Można także kogoś przerżnąć piłą dosłownie, zatem bywają rozmaite homonimy i zdania z nimi.Umiejętność czytania i pisania jest podstawową nauką, z tego powodu znaczenie na poziomie poznawczym i afektywnym.Uczy się go poprzez zintegrowany, dynamiczny i konstruktywny proces, który wymaga ćwiczenia takich umiejętności, jak refleksyjna obserwacja, identyfikacja, porównanie, klasyfikacja, rozwiązywanie problemów, analiza, uogólnianie i inne.Oficjalny słownik scrabble'owy sam się nazywa Oficjalnym Słownikiem Polskiego Scrabble'a - a nie Oficjalnym Słownikiem Języka Polskiego (SJP już tych skrupułów nie ma, niestety.)..

Proszę czekać...Takie same słowa, ale inne.

(te słowa były na lekcji) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.Prawdopodobnie w przeszłości miały one znaczenie magiczne.. I w ten sposób, np. w katalogu jednej firmy wartość tego samego parametru, tego samego tranzystora, będzie podana jako: Input conductance = 32 mS (czyli mili Siemensy), a w katalogu innej firmy:Inną osobliwością systemu była polifonia, czyli wiele słów posiadało podobne znaczenie, ale bardzo różne dźwięki, które zapisywano tym samym symbolem.. Niektóre wyrazy lub całe zdania, czytane od tyłu (wspak), znaczą to samo co pisane/czytane normalnie.. anakolut błąd składniowy zniekształcający budowę zdania,.. Lubimy zabawę słowem, sprawia nam to sporo frajdy.. Albo barana, lwa czy sowy?. Takie zabawy czy poznawanie frazeologizmów, przysłów lub podwójnych znaczeń kształtuje świadomość językową młodego człowieka.. Poniżej jest lista wyrazów czytanych od tyłu, znaczących to samo, co czytanych normalnie..

znaczenie.

Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła "wyraz lub wyrażenie mające to samo znaczenie, co inny wyraz lub inne wyrażenie" możesz je dodać za pomocą formularza poniżej.. Homonimy dzielą się na 3 typy:Ktoś sobie wykombinował, że słowo czytane od tyłu powinno się kojarzyć z matematyczną odwrotnością.. Takie wyrazy, frazy nazywamy palindromy.. Przykładowe wyrazy będące palindromami: Abba, Ada, Aga, Ala, anilina, Anna, Ałła, apokopa, Ara, Aviva, Axa, Bob, bób, Elle, gag, inni, łajał .Jakie znacie wyrazy które czytane od końca tworzą ten sam wyraz ?. Cofnij się do czasów dzieciństwa i bajek, które rodzice czytali Ci do snu.. System sprawdza automatycznie czy dane zdanie jest odwracalne.Znacie jakieś słowa które się czyta tak samo od tyłu jak i od przodu.. Na przykład kajak, sedes, radar itp. I od razu poproszę parę przykładów.Wyrażenie "od tyłu" w słownikach zewnętrznych.. Lis jest zawsze chytry i sprytny.. Prawdopodobnie tak było również i w przeszłości, choć pewne znaleziska sugerują, że palindromy mogły też mieć znaczenie magiczne.. Twój przykład jest dobry, ale nieco z innej beczki.. Żartem dano nadmetraż.. Współcześnie palindromy pełnią funkcję gry słownej.. by Kusiątka - września 28, 2018.. Nie piszcie: - sedes, - kok, - oko, - kajak.. KOMENTARZE:Komunikacja (z łac.communicare, co oznacza "dzielić się" lub "być w relacji") jest "widoczną odpowiedzią na bolesne podziały między sobą a innymi, prywatnymi i publicznymi oraz wewnętrzną myślą i zewnętrznym słowem".Jak wskazuje ta definicja, komunikacja jest trudna do zdefiniowania w sposób spójny, ponieważ jest powszechnie używana w odniesieniu do szerokiego .Środki stylistyczne A-Z i ich znaczenie..

Podajcie 5 wyrazów, które czytane od tyłu są takie same.

W najstarszym okresie zapis zaczynano od prawego rogu tabliczki, wyciskając jeden znak pod drugim.1) synonim to: a) wyraz, który brzmi tak samo jak inny b) wyraz mający podobne znaczenie do innego wyrazu c) wyraz o znaczeniu przeciwstawnym 2) który z podanych odpowiedzi to synonimy (2 odpowiedzi) a) brzydki - ładny b) ładny - śliczny c) duży - wielki d) może - morze 3) antonimy a) wyrazy o znaczeniu podobnym b) wyrazy wyglądające tak samo, ale znaczące co innego c) wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu 4) które odpowiedzi są antonimami (2 odpowiedzi) a) ładny - brzydki b .Tłumaczenie, inaczej przekład - wyrażenie w języku docelowym treści tekstu (w tym również wypowiedzi ustnej) stworzonego w języku źródłowym.Pod słowem "tłumaczenie" można rozumieć zarówno proces przekładu, jak i wynik tego procesu, czyli przetłumaczony na inny język tekst.W drugim znaczeniu tłumaczenie jest rozumiane jako wtórne wobec tekstu oryginalnego.Słowo pejoratywne posiada 2 synonimy w słowniku synonimów.. Baran to alegoria naiwności.Ale tu chodzi o całkiem inne znaczenia tych samych słów - "skuli (oni zakuli np. w dyby)" oraz "ono skuli sie w kłębek".. Może jeż łże jeżom.. Gry słowne to jedne z naszych ulubionych w każdej podróży.. Jak zapewne słusznie się domyślasz, Włosi uwielbiają używać krótszych słów.. Środki stylistyczne - środki używane w literaturze (czasem również w filmie), mające na celu wywołanie u czytelnika (lub u widza) określonych emocji, pobudzenie jego wyobraźni.. Przykładem palindromu jest: Kobyła ma mały bok.. Kobyła ma mały bok.. Ja znam : ZARAZ, POTOP, KAJAK i jedno zdanie KOBYŁA MA MAŁY BOK xD A Wy znacie coś jeszcze ciekawego ?. Mitrężyć oznacza marnować czas na próżno, zwlekać z czymś, trwonić, guzdrać się.. Tak, w bajkach aż roi się od alegorii!. Tagi dla wyrazów bliskoznacznych wyrażenia od tyłuPodaj 5 słów, które czytane od tyłu brzmią tak samo.. Jak nazywają się wyrazy, które czytane od przodu znaczą to samo jak czytamy je od tyłu?. Szczególnie "cennym" źródłem jest p. Karpowicz - wydał kretyńskie dzieło ze wszystkimi śmieciami językowymi, z którego to dzieła skwapliwie korzystają inni nawiedzeni.znaczenie: info (4) 1. przechylać, przeginać.. Możesz też mieć zagranicznego przyjaciela, który czasem odbiera telefon, mówiąc "Ciao!".. W życiu dość często spotykamy różne homonimy: okulary, łuk, kosa, pokój, klucz itp. Każde z tych słów ma taką samą pisownię i wymowę, ale oznacza zupełnie inne rzeczy.. Nie mówię że jest to męczące, choć nie zacznę robić jakiejś czynności dopóki nie poskładam kombinacji zdań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt